Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Vyhledávání

Formule Škoda MTX 1-01 Tisk E-mail
O tom, že jsme ve výrobě Formulí byli světová velmoc, ví asi málokdo. A právě touto malou lehkou Formulkou s geniální konstruncí to vlastně všechno začalo...
MTX 1-01 je vlastně první sériově vyráběná formule u nás a jedna z prvních na světě. Její jednoduchá až titěrná konstrukce je dílem asi největších génií na formulové vozy v naších luzích a hájích, Ing. Václava Pauera CSc a Ing. Karla Kleinmonda. Vznikala od roku 1970 a byla vlastně vyústěním všech zkušeností se stavbou formulí, které do té doby oba pánové nasbírali. Měli totiž prsty v mnoha a mnoha formulích, které tu zhruba od roku 1960 vznikaly v amatérských podmínkách.

voves_galery_001

Použít velkosériově vyráběné díly ke stavbě monopostů, není myšlenka bůhví jak převratná, ale s materiálovou podporou tehdejšího AZNP a objednávkami ze strany Svazarmu, vzniklo v Metalexu Plzeň během patnácti let 35 kusů. Několik dalších bylo dodáno jen formou náhradních dílů v rozebraném stavu coby rámů, ramen a laminátových překrytů. Tato červená krasavice je majetkem jednoho z našich členů a je nedílnou součástí překrásné vznikající sbírky vozů Škoda. Perfektní dílenské zpraování a obrovský cit pro detail je znát z každého zrenovovaného dílu. V příštím roce snad uvidíme tento monopost s čtyřválcem 1107 ccm v rukách jeho dcery na veteránské Ecce Homo.

voves_galery_002
 
< Předch.   Další >