Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Vyhledávání

Škoda 200 RS Tisk E-mail
K dnešnímu svátku jsem dostal dárek skoro neuvěřitelný! Budu mít možnost navštívit s foťákem v ruce dílnu, kde prochází náročnou renovací česká rarita světového formátu - Škoda 200 RS.

P
řed časem jsem měl tu čest se dostat k Renaultu A 110 Alpine 1800 se kterým úspěšně závodil Vladimír Hubáček a poté co jsem z místa činu odcházel, posteskl jsem si, že by bylo pěkné dostat se i k přímému konkurentu, který vznikl v Mladé Boleslavi, pod názvem 200RS. Ten okamžik přišel právě dnes...Rozechvělý snad zimou, nebo nervozitou očekávání, že uvidím dvoukilo, jsem zmačkl spoušť a vytvořil tuto rozmazanou fotku.

09112007257

Slibuji, že na příští návštěvu už nechám nervozitu před garáží a foťák budu držet pevně. Historie vozu je jako vždy u těchto exemplářů pohnutý, vzniklo jich údajně jen pár, tedy tři. Tři kusy 200RS. Každý z nich  byl vlastně prototypem, vznikal operativně pod rukama vývojářů a každý se lišil v detailech. Tato červeno-bílá krasavice byla vlastně pojízdnou laboratoří, jejíž vývoj, po zákazu dalšího vývoje dvoulitru, směřoval k výrobě zbraně s názvem 130RS. Jednoznačně víme, že tento kus měl u sebe ing. Chaura, měl motor 2000 ccm OHC a převodovku Porsche. 

09112007258

Tak jak bude majitel pokračovat v renovaci, budeme pro vás vše fotit a publikovat na stránkách. Vidět ''dvoukilo'' na živo můzete už dnes v muzeu Škoda Auto, kde stojí exemplář, údajně po ing. Šedivém. Exemplář na našem obrázku uvidíte naživo v akci na Bohemia Rallye 2008.
Můžete se připravit i na další skvost který vyjíždí z těchto garáží, originální zeleno-černou Škodu 120S!
A aby toho nebylo málo, včera rozšírila řady našeho C&SC Clubu i ta pravá Alpina A 110 1800, se kterou proháněl Evropskou i domácí špičku právě Vl. Hubáček!
 
< Předch.   Další >